Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Wielki przekręt w PKP

Głos szczeciński,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

Prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie zdefraudowania miliona zł z funduszu socjalnego zachodniopomorskiego PKP.
Do czasu wyjaśnienia sprawy dyrektor zakładu Andrzej Chańko i jego zastępca Andrzej Tomaszewski zostali zawieszeni w pełnieniu obowiązków.

Nieprawidłowości związane z wydawaniem pieniędzy z funduszu socjalnego ujawniła niedawna kontrola prowadzona przez Biuro Audytu Wewnętrznego PKP Przewozy Regionalne.

- Panowie dyrektorzy zostali zawieszeni przez zarząd spółki w pełnieniu swoich obowiązków do czasu wyjaśnienia nieprawidłowości - informuje Łukasz Kurpiewski, rzecznik prasowy PKP PR. - Nie oznacza to jednak, że są osobami podejrzanymi w tej sprawie.

Kurpiewski zdementował krążące pogłoski o tym, jakoby dyrektorzy zostali aresztowani oraz wyprowadzeni z budynku ZZPR przez policję czy Centralne Biuro Śledcze.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście.

- Prowadzone jest postępowanie w sprawie przywłaszczenia z funduszu socjalnego ok. 1 mln zł - potwierdza Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Nikomu nie przedstawiono jeszcze zarzutów. Prokuraturę zawiadomił o sprawie dyrektor Andrzej Chańko.

Do czasu wyjaśnienia sprawy obowiązki dyrektora Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych pełni Zbigniew Kryś. W rozmowie z "Głosem" nie chciał on wczoraj komentować sprawy.

źródło: Głos Szczeciński

możliwość komentowania została wyłączona