Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Do stolicy na leżąco, ale nadal rzadko

Andrzej Kraśnicki jr, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Mareczek; zmodyfikowane

W nowym rozkładzie PKP będzie wreszcie wagon sypialny dołączany do nocnego pociągu do Warszawy. Tyle że na tle innych dużych miast PKP i tak potraktowało Szczecin jak prowincję.
Nowy rozkład PKP wchodzi w życie 9 grudnia. PKP Intercity przygotowało sporo zmian. Pomiędzy stolicą a Krakowem pociągi Intercity będą kursować co godzinę przez cały dzień. Rano i po południu również co godzinę składy IC odjadą do i z Warszawy do Poznania, Katowic i Trójmiasta. Poza godzinami szczytu skłądy jeździeć mają co dwie godziny. - Szczecin nie pozostał na uboczu, macie nowy IC "Bolesław Prus" - mówi Adrianna Chibowska, rzecznik PKP Intercity.

Ze Szczecina "Prus" ma odjeżdżać o 16.03. Przyjazd na stację Warszawa Centralna planowany jest na 21.35. W kierunku Szczecina ruszy o 6.25, a na Dworzec Główny przyjedzie o 11.56.

Nowy rozkład nie rozwiązuje problemu powrotu z Warszawy. Każdy, kto spóźni się teraz na IC Chrobry o 17, temu pozostaje nocny pociąg hotelowy o 22.20 (w Szczecinie o 6.19 następnego dnia) lub zwykły pospieszny o 22.52 (w Szczecinie o 5.39). PKP Intercity nie widzi jednak potrzeby wstawienia jeszcze jednego pociągu w dziurę między IC a składami nocnymi. Według przewoźnika, żeby skład dotarł do naszego miasta o atrakcyjnej dla pasażerów porze, musiałby opuścić stolicę półtorej godziny po "Chrobrym". A to zbyt mało czasu, by uzbierać chętnych do kolejnego. Zamiast pociągu w okolicach godz. 19 PKP wstawia kolejny nocy skład, który kursować będzie przez Bydgoszcz (odjazd z Warszawy o 22, przyjazd do Szczecina o 6.17).

Na osłodę mamy nieznaczne poprawienie warunków podróży do Warszawy. Od 9 grudnia do pociągu Szczecin-Terespol-Szczecin (przez Warszawę) doczepiany będzie wagon sypialny.

źródło: Gazeta Wyborcza

24 komentarze