Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Mazowieckie: Osobowe do stolicy przez Dworzec Centralny

osa, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

W poniedziałek w Warszawie zaczyna się poważny remont, który na miesiąc sparaliżuje linię średnicową. Na szczęście pasażerów z Radomia dotknie on w najmniejszym stopniu.
Koleje Mazowieckie podały wczoraj, jak zmienią się trasy pociągów podczas przebudowy układu torowego na Dworcu Wschodnim. To kolejny etap wartego 204 mln zł kontraktu, który obejmuje trwający od wakacji remont linii radomskiej.

Jednak tym razem akurat pasażerowie podróżujący do Warszawy od strony Radomia nie muszą się obawiać dużych utrudnień. Wszystkie pociągi Kolei Mazowieckich zatrzymają się na Dworcu Zachodnim, a potem na Centralnym i Wschodnim. Ominą więc dworce: Ochota, Śródmieście, Powiśle i Stadion.

Wiele składów jadących innymi liniami (z Pruszkowa czy Sochaczewa) skończy trasę już na Dworcu Zachodnim i pasażerowie będą się musieli przesiadać. Na pewno wielu z nich wybierze pociągi radomskie i na końcowym odcinku podróży do Warszawy może być w nich tłoczno.

Bez zmian odbywać się będzie za to powrót ze stolicy. Osobowe zabiorą pasażerów z każdego przystanku linii średnicowej w Warszawie. Nie będą wjeżdżały oczywiście na Dworzec Centralny.

Utrudnienia mają potrwać kilka tygodni. W czasie remontu pasażerowie z biletami Kolei Mazowieckich mogą się przesiadać bez dodatkowej dopłaty do pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej na odcinku Dworzec Zachodni - Dworzec Wschodni.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona