Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kujawsko-Pomorskie: Katastrofa kolejowa pod Świeciem: są zabici i ranni

mc, met, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark ; zmodyfikowane

Pociąg osobowy zderzył się z samochodem ciężarowym. Według wstępnych informacji nie żyją 2 osoby, wśród nich maszynista uwięziony w zakleszczonej lokomotywie. Ok. 20 jest rannych. Trwa akcja ratunkowa. Liczba ofiar może się jeszcze zmieniać.
Do szpitala w Świeciu przewiezionych zostało już piętnastu rannych powiedział Michał Roślewski dyrektor szpitala. Jak powiedział spodziewa się jeszcze około 10 rannych osób. Poszkodowani, którzy już dotarli do szpitala są w stanie średnio ciężkim. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W miejscowości Poledno (pow. świecki) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pociąg relacji Gdynia-Zielona Góra uderzył w samochód ciężarowy Scania, przewożący papier. Lokomotywa i pięć wagonów wypadło z szyn, dwa wagony przewróciły się. Są trzy osoby zabite i ponad 20 rannych. Wśród ofiar jest maszynista, zakleszczony w zmiażdżonej lokomotywie. Pierwszy wagon za lokomotywą przewrócił się na bok, wykoleił się, jest częściowo zmiażdżony. Nie wiadomo, czy nie ma tam innych ofiar.

Na miejsce skierowano dwa pociągi ratunkowe. - Na miejscu jest kilkudziesięciu ratowników - mówi Mariusz Nadolny, zastępca naczelnika sekcji ruchu drogowego świeckiej policji. - Lekarze sanitariusze, strażacy i policjanci. Karetki zabierają rannych do świeckiego szpitala. Tym, którzy się tylko niegroźnie poobijali ratownicy udzielają pomocy na miejscu.

Droga i linia kolejowa są zablokowane. Policjanci kierują ruch samochodowy objazdami przez Parlin-Gawroniec.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona