Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Pociąg do Świnoujścia

mib, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ

Fundamenty są już niemal gotowe, trwa układanie torów. Jeśli duży spadek temperatury nie pokrzyżuje wykonawcom planów, już pod koniec stycznia może być gotowa techniczna infrastruktura świnoujskiego odcinka kolejki UBB.
Polityczną decyzję w sprawie przedłużenia istniejącej od od lat niemieckiej Uznamskiej Kolejki Uzdrowiskowej (UBB) do Świnoujścia, wypracowywano bardzo długo; etap planowania i starań o wszystkie niezbędne pozwolenia wlókł się miesiącami, ale już sama realizacja przebiega w imponującym tempie. Firma TGR z Rostocku, która na zlecenie spółki Usedomer Bäderbahn buduje 1,5-kilometrowy, świnoujski odcinek kolei, zaledwie w ciągu czterech tygodni przygotowała fundamenty pod torowiska na niemal całej długości.

Zwiezione zostały też i częściowo ułożone elementy torów. Trwają ponadto prace przy budowie końcowego peronu kolejki. Jak oceniają przedstawiciele wykonawcy, ten etap inwestycji może być zakończony jeszcze w tym roku, natomiast na przełomie stycznia i lutego gotowa może być już cała techniczna infrastruktura świnoujskiego odcinka UBB. Inwestor wziął jednak uwagę ewentualne komplikacje pogodowe, przede wszystkim utrudniający prace budowlane spadek temperatury, dlatego oficjalny termin zakończenia przedsięwzięcia wyznaczony został na koniec marca przyszłego roku.

źródło: Kurier Szczeciński

brak komentarzy