Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Przejazd zrobimy, ale najwcześniej za trzy lata

kul, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Mareczek

Przez przejazd kolejowy na ul. Cukrowej nie można normalnie przejechać. Przecież tam można urwać całe zawieszenie - skarży się pan Andrzej, czytelnik "Gazety".
Przejazd przez tory na ul. Cukrowej, zdaniem naszego czytelnika, stwarza zagrożenie dla kierowców.

- To jest chyba najgorszy przejazd w całym mieście, a może nawet województwie. Od lat nic tam nie zostało zrobione, a z roku na rok jest coraz gorzej - twierdzi pan Andrzej. - To, że przejazd można zrobić porządnie, można sprawdzić np. na ul. Jagiellońskiej.

Pan Andrzej zastanawia się, kto odpowiada za utrzymanie przejazdu i dlaczego o tym na ul. Cukrowej zapomniał. - Trzeba coś z tym zrobić, bo inaczej w końcu dojdzie tam do tragedii - przestrzega pan Andrzej.

Za stan przejazdów odpowiedzialność ponosi PKP.

- Jeszcze parę lat temu miasto zamierzało zamknąć ul. Cukrową - wyjaśnia Ryszard Stachowicz, z-ca dyrektora ds. eksploatacyjnych szczecińskiego oddziału Polskich Linii Kolejowych. - Nie było sensu inwestować w przejazd, skoro w planie miał być nieużywany. Dlatego jego przebudowa nie znalazła się w pierwszym etapie modernizacji linii na Gumieńcach. Zrobimy go w czasie drugiego etapu modernizacji. Będzie to nie wcześniej niż w 2010-2012 roku.

Jak się dowiedzieliśmy, przebudowa przejazdu będzie kosztować ponad 2 mln zł. Dyrektor Stachowicz obiecał, że do sprawdzenia przejazdu wyśle tam ekipy PLK. - Jeżeli w ramach bieżącego utrzymania uda się poprawić jego jakość, to z pewnością to zrobią - zapewnia Stachowicz. - Dla poprawy bezpieczeństwa trzeba będzie postawić tam ograniczenie prędkości do 10-20 km na godz.

źródło: Gazeta Wyborcza

18 komentarzy