Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Co dalej z inwestycjami wokół dworca PKP?

Aneta Łuczkowska, Polskie Radio Szczecin,

dodane przez djdark

Prawie 11 tys. zł kosztował projekt przebudowy placu Dworcowego, który powstał w 2005 roku, gdy prezydentem Szczecina był Marian Jurczyk. Na razie skończyło się na planach.
Projekt zakładał powstanie pasaży dla pieszych, kładki przez Odrę dla rowerów, a nawet galerii handlowej na terenie dworca PKP.

Przygotowanie projektu zlecono po to, aby okolice dworca głównego PKP przygotować na czas regat. - Padł pomysł, aby wybudować kładkę przez Odrę - przypomina Piotr Landowski z Biura Promocji i Informacji Urzędu Miasta. - Miała służyć osobom, które rowerem przejechałyby na ul. Gdańską i dalej mogłyby podróżować. Czy projekt przebudowy okolicy dworca ma jeszcze szansę na realizację? - Musimy poczekać na sprecyzowanie planów przez PKP - mówi Landowski.

- Mamy plan modernizacji szczecińskiego dworca - zapewnia Ryszard Pluciński, dyrektor poznańskiego oddziału PKP Dworce Kolejowe. Lada miesiąc rozpocznie się remont elewacji dworca od strony torów kolejowych. PKP chce jeszcze w tym roku wziąć się za prawe skrzydło dworca i odnowić poczekalnię. Prace wewnątrz budynku rozpoczną się jesienią. Spółka PKP Dworce Kolejowe chce na remoncie zaoszczędzić. Jesienią i zimą tańsza jest bowiem praca fachowców.

A co z placem Dworcowym? - Współpraca z miastem byłaby nam na rękę, ale czekamy na inicjatywę ze strony miasta - mówi Pluciński. Władze Szczecina nie wykluczają, że przygotowany ponad dwa lata temu projekt trzeba będzie wyciągnąć z szuflady. Zależy to od tego, co na Wyspie Puckiej i Kępie Parnickiej będzie chciał wybudować zainteresowany tym terenem deweloper z Irlandii.

źródło: Polskie Radio Szczecin

możliwość komentowania została wyłączona