Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Trójmiasto: Niekończący się remont SKM

Michał Jamroż, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark 

Mieszkańcy Trójmiasta podróżujący Szybką Koleją Miejską są coraz bardziej zdenerwowani trwającymi od tygodni pracami między Gdynią Główną a Chylonią.
Remont rozpoczął się jesienią. Dla mieszkańców Gdyni oznacza mniej pociągów jeżdżących między stacjami Gdynia Główna i Gdynia Chylonia. Zaś dla wszystkich podróżujących SKM między Wejherowem a Gdańskiem - tymczasowe rozkłady jazdy kolejek, do których trzeba się dostosować.

Podróżni nie wiedzą, do kiedy mają potrwać prace. Co kilka albo kilkanaście dni na tablicach informacyjnych na peronach pojawiają się nowe tymczasowe rozkłady. - Ile razy można przedłużać ten remont, co tydzień dowiaduję się, że jeszcze siedem dni, potem kolejne i następne - denerwuje się Anna Nogalska, studentka z Gdyni. - Nie mogli przewidzieć, ile to będzie trwało?

W piątek próbowaliśmy dowiedzieć się tego od rzecznika SKM - ale okazało się, że dzień wcześniej zakończył pracę na tym stanowisku, a następcy jeszcze nie ma. W Biurze Obsługi Klienta w Gdańsku też nie uzyskaliśmy pewnej odpowiedzi. "Remont zakończy się chyba w kwietniu" - usłyszeliśmy.

Z wcześniejszych informacji dla mediów wynika, że najpewniejsza jest data kwietniowa. Do tego czasu tory zostaną zmodernizowane, a cała sieć trakcyjna wymieniona.

Zamieszanie wynika więc z braku pełnej informacji na peronach, przez co ludzie błędnie interpretują datę końcową każdego tymczasowego rozkładu jako zakończenie całej remontowej udręki.

A w ten weekend czekają nas dodatkowe utrudnienia. W nocy z soboty na niedzielę (19/20 stycznia) i z niedzieli na poniedziałek (20/21 stycznia) na sześć godzin zostanie zamknięta stacja Gdynia Chylonia. W związku z tym na odcinku Gdynia Główna - Gdynia Cisowa będą kursowały autobusy zastępcze. Zmieni się również rozkład jazdy pociągów SKM kursujących w godzinach nocnych. Autobusy są skomunikowane z odjazdami i przyjazdami pociągów z Gdańska - na stacji Gdynia Główna, jak i z przyjazdami i odjazdami pociągów w kierunku Wejherowa - na stacji Gdynia Chylonia. Będą się zatrzymywać na przystankach: pl. Konstytucji (Gdynia Główna) - przystanek autobusowy przy ul. Morskiej (Gdynia Stocznia), przystanek przy ul. Zakręt do Oksywia (Gdynia Grabówek), przystanek przy ul. Chylońskiej (Gdynia Leszczynki), przystanek przy pl. Dworcowym (Gdynia Chylonia), na pętli autobusowej w Gdyni Cisowej. Szczegółowy rozkład jazdy komunikacji zastępczej znajdziemy na peronach SKM oraz na stronie www.skm.pkp.pl.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona