Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

w skrócie artykuł

Gdzie wyparowało 508 tys. litrów metanolu?

kov, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Mareczek

Z cysterny na szczecińskiej stacji kolejowej zniknął metanol - 508 tys. litrów. Policja przestrzega przed zakupem taniego alkoholu niewiadomego pochodzenia.
Do kradzieży doszło w sobotę na stacji kolejowej Szczecin-Glinki przy ul. Nad Odrą. Nieznani sprawcy zerwali zabezpieczenia. Opróżniona została cała cysterna - to 508 tys. litrów.

- Nie wiemy, ile litrów zostało ukradzionych, a ile trafiło do ziemi - mówi sierżant Irena Kornicz z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. - Wykluczamy kradzież całej zawartości cysterny. Byłoby to trudne. Wymagałoby podjechania jakimś innym dużym zbiornikiem, cysterną.

Policja nie udziela więcej informacji. Nie wiadomo, czy i jak cysterna była strzeżona, ani do kogo należała. Nie wiadomo też, dla kogo był przeznaczony metanol.

Alkohol metylowy to substancja niebezpieczna, toksyczna. Jej spożycie może doprowadzić do ciężkich chorób - utraty wzroku, niewydolności nerek, a nawet śmierci.

Dlatego policja przestrzega przed zakupem taniego alkoholu niewiadomego pochodzenia. Skradziony alkohol metylowy może być bowiem rozprowadzany na terenie Szczecina, a w szczególności wśród mieszkańców dzielnicy Stołczyn i Skolwin.

O wszelkich podejrzanych ofertach sprzedaży należy alarmować Komisariat Policji Szczecin Nad Odrą - tel. 091 82 19 104. Można też dzwonić na 997.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy