Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński nasz serwis

Zmiany w encyklopedii

Maciej Kubień,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Dziś wprowadzona została modyfikacja skryptów obsługujących encyklopedię. Każdy z autorów opisów encyklopedycznych może swoje dzieła opublikować na licencji Creative Commons.
Wybrana przez nas licencja to Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 2.5 - zapoznaj się z jej podsumowaniem oraz pełną treścią.

Mówiąc w skrócie licencja ta zezwala na dowolne kopiowanie i rozpowszechnianie utworu (opisu encyklopedycznego), a także na tworzenie utworu zależnego (modyfikowanie, wykorzystywanie jako części większej całości) pod warunkiem podania pierwotnego autora oraz źródła, wykorzystywania wyłącznie w celach niekomercyjnych i dalszego rozpowszechniania na tej samej bądź kompatybilnej licencji.

Po udostępnieniu opisu na tej licencji możliwość jego edycji otrzymają wszyscy użytkownicy posiadający jakiekolwiek uprawnienia do encyklopedii (zarówno edycja wszystkich haseł, jak i wyłącznie własnych). Ze względu na umożliwienie dowolnego modyfikowania opisu, podawanie informacji o osobach, które opracowały hasło mija się z celem, dlatego informacja ta będzie ze stopki usuwana. Pierwotny autor opisu będzie wymieniony w nagłówku. Udostępnienie opisu na licencji Creative Commons jest nieodwracalne.

Zdajemy sobie sprawę, że nasza encyklopedia szybko stała się nie tylko szczegółowym źródłem informacji o szczecińskiej komunikacji. Pod wieloma względami jest w kompendium wiedzy w dziedzinie transportu zbiorowego. Jego dalsze rozwijanie zależy nie tylko od ilości dostępnych haseł, ale również formy ich udostępniania. Dlatego zachęcamy naszych autorów do publikowania swoich haseł na warunkach "Pewne prawa zastrzeżone".

4 komentarze