Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

STRAJK - informacja dla podróżnych i klientów

ISDR_XAV, ZZDR PKP,

dodane przez (użytkownik usunięty); zmodyfikowane

Niestety negocjacje w ramach sporu zbiorowego Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych nie przyniosły pozytywnego rezultatu. Pomimo ogłoszenia decyzji o strajku z dużym wyprzedzeniem pracodawcy zmarnowali ten czas.
Tak jak się spodziewaliśmy, zamiast rozwiązać problem pracodawcy zajęli się brutalną walką z naszymi związkami zawodowymi. Mobbing pracowników, inwigilacja działaczy związkowych i bezpardonowe łamanie ustawy o związkach zawodowych zajęło pracodawcom tyle czasu, że nie wystarczyło go na merytoryczne rozmowy.

Szanowni podróżni!

Strajk, który zostaliśmy zmuszeni przeprowadzić w dniu 06.03.2008r. w godzinach 7.00 – 9.00 nie jest wymierzony przeciwko Wam. Zrobiliśmy wszystko aby go uniknąć, jednak pracodawcy postawili na konfrontację. My kolejarze walczymy o byt naszych rodzin i godną zapłatę za odpowiedzialną pracę związaną z państwa bezpieczeństwem. Podwyżki płac nie mają odbyć się poprzez wzrost cen biletów ale przez poprawienie jakości usług i dostosowanie przewozów do potrzeb podróżnych przez co z usług kolei skorzysta więcej podróżnych a my będziemy mogli efektywnie pracować i godnie zarabiać. Licząc na wyrozumiałość przepraszamy za utrudnienia w podróży spowodowane strajkiem.

źródło: ZZDR PKP

możliwość komentowania została wyłączona