Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Łódzkie: Pociąg Warszawa-Łódź zablokowany przez pijanych maszynistów

anpio, mas, rd,

dodane przez kajetansz

Osobowy skład relacji Warszawa-Łódź utknął pod Rogowem. Drogę zatarasował prywatny pociąg, którego maszyniści nie byli w stanie prowadzić składu.
Do redakcji zatelefonowali pasażerowie pechowego kursu. - Pociąg wyjechał z Warszawy Centralnej o godz. 17.15, a o 18.40 stanął w polu pod Rogowem. Obsługa przekazała nam informację, że postój wynika z przyczyn technicznych - opowiada Ewa Gołuch, jedna z pasażerek. - Sami zaczęliśmy dzwonić do służb, żeby dowiedzieć się co tak naprawdę się stało i wtedy usłyszeliśmy, że przed nami stoi pociąg towarowy z pijanymi maszynistami.

Na miejsce przyjechała policja. Radosław Glis z komendy wojewódzkiej poinformował "Gazetę", że pociąg należy do prywatnej firmy przewozowej, a obsługujący go maszyniści nie są w stanie prowadzić pojazdu. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że pijana załoga zasnęła, a pociąg jechał dalej bez jakiejkolwiek kontroli. Zatrzymał się dopiero na "mijance" koło Rogowa.

W czasie oczekiwania na zmienników nietrzeźwych maszynistów pozostałe pociągi były zablokowane. - Mieliśmy być na fabrycznym o 19.20, od PKP żadnych informacji nie mogliśmy dostać, zapewniano nas tylko że pociąg ruszy o 20.30. Teraz wygląda na to, że ruszymy dopiero po 21.Wszyscy są wściekli, bo muszą rano wstać do pracy. Nie zaproponowano nam żadnego transportu zastępczego, ani zwrotu pieniędzy za bilety - mówi Ewa Gołuch.

Łukasz Kurpiewski, rzecznik PKP Przewozy Regionalne: Jest mi bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Trwa modernizacja linii Łódź-Warszawa i na tym odcinku jest dostępny tylko jeden tor. Pociąg pospieszny i jeszcze kilka innych naszych składów utknęło z powodu zatarasowania przejazdu przez prywatnego przewoźnika towarowego. Wiemy tylko tyle, że obsługa nie jest w stanie go samodzielnie prowadzić i skład zostanie odholowany do najbliższej stacji.

"Gazecie" udało się ustalić, że towarowy skład należy do firmy PCC Rail Szczakowa i również z tej firmy są rozrywkowi maszyniści.

Pociąg ruszył o 21.15, za godzinę miał być w Łodzi.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona