Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Szynobus ze Sławna do Darłowa z ulgą

Jakub Roszkowski, Głos Koszaliński,

dodane przez MQ

Ze Sławna do Darłowa pojedziemy szynobusem nie za 4,5 złotego, ale za 3 złote. Obniżkę, już w tym tygodniu, ma wprowadzić PKP Przewozy Regionalne.
- We wtorek zarząd mojej spółki ma zatwierdzić nowe taryfy - informuje Andrzej Chańko, dyrektor Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Szczecinie. - Sądzę, że nie będzie żadnych przeciwwskazań, więc można już powiedzieć, że od tego tygodnia za bilet na trasę ze Sławna do Darłowa zapłacimy o 33 procent mniej.

Skąd taki pomysł? Wszystko przez konkurencję, a właściwie dzięki niej - autobusom PKS, prywatnym firmom transportowym. - Obojętnie, czy wieziemy 10 czy 70 osób, koszty stałe mamy zawsze takie same - mówi dyrektor Chańko.

- Zrobiliśmy jednak badanie i wyszło, że obniżając ceny, będziemy mieć więcej pasażerów, którzy przesiądą się do naszych tańszych szynobusów i dzięki temu przyniosą nam większy przychód - tłumaczy. I zdradza, że tak właśnie się stało na przykład na trasie Koszalin - Kołobrzeg. Niższe ceny będą obowiązywały aż do odwołania. W wakacje ma się także zwiększyć liczba kursów szynobusu. Niestety, na razie na wymianę maszyn nie możemy liczyć.

- Te, które mamy, są sprawne i pasażerowie nie narzekają. A ponadto przygotowujemy się do uruchomienia nowego połączenia na trasie z Koszalina do Mielna - mówi Andrzej Chańko. - Właściwie to jesteśmy już do tego przygotowani na 100 procent. Maszyny są, trzeba jednak jeszcze załatwić sprawę torów. Ale o tym to już muszą zadecydować przedstawiciele gmin i PKP.

źródło: Głos Koszaliński

brak komentarzy