Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Remontu Głównego ciąg dalszy

mag, Kurier Szczeciński,

dodane przez djdark ; zmodyfikowane

Dopiero po wakacjach będzie kontynuowany remont dworca kolejowego Szczecin Główny. W minionym roku, podczas gorączkowych przygotować do zlotu żaglowców, uporano się bowiem tylko z częścią robót.
- Na dokończenie remontu mamy odłożone pieniądze, ale musimy zaktualizować projekt i porozumieć się ze spółką PKP PLK SA - mówi Ryszard Pluciński, wicedyrektor Rejonu Dworców Kolejowych w Poznaniu, któremu podlega szczeciński budynek. - Sądzę, że z pracami ruszymy po wakacjach, bo to najlepszy czas na robienie elewacji.

Gospodarz dworca Szczecin Główny chce obecnie zrobić nową elewację od strony peronów i dokończyć w nim wymianę drzwi oraz okien.

- Chcemy też zrobić podjazd dla niepełnosprawnych do głównego wejścia - dodaje R. Pluciński. - Projekt już mamy, tylko musimy się porozumieć z miastem w sprawie terenu.

Szczeciński dworzec pełen jest barier architektonicznych. Nad rozwiązaniem tego problemu, m.in. poprzez uruchomienie windy na peron, głowi się Oddział Regionalny PKP PLK SA. Ta kolejowa spółka powinna się także zająć dokończeniem remontu wiat i najlepiej gdyby to zrobiła podczas prac przy elewacji. Rejon Dworców Kolejowych uzgadnia z nią termin.

Natomiast we wnętrzu dworca (po prawej stronie wysokiego holu) ma być zrobiona poczekalnia dla osób z małymi dziećmi i mała kaplica. Jeśliby byli chętni na prowadzenie działalności na piętrze budynku, to jest szansa na windę, która połączyłaby tę kondygnację z piwnicą.

źródło: Kurier Szczeciński

3 komentarze