Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

w skrócie kolej

Uszkodzona sieć trakcyjna

Isdr_Xav,

dodane przez (użytkownik usunięty); zmodyfikowane

Wczoraj o godzinie 17:46 jadący od podg. Regalica pociąg nr 88237 relacji Krzyż - Szczecin Główny na wysokości semafora wjazdowego w torze nr 1 na stacji Szczecin Port Centralny SPA zaczął "dewastację" sieci trakcyjnej.
Na wysokości wiaduktu kolejowego na szlaku nr 1 SPA - SPB jednostka połamała pantograf i siłą rozpędu dojechała do przystanku służbowego Szczecin Port Centralny SPC21. Sieć trakcyjna w torze nr 1 pod wiaduktem została poważnie uszkodzona (porwana sieć, uszkodzone izolatory, połamane wieszaki, powyginane odciągi).

Tor nr 1 ze względów bezpieczeństwa zamknięty został w porozumieniu z dyspozytorem zakładu i dyspozytorem odcinkowym na długości podg. Regalica - SPA - SPB - SPC. Pociągi jeździły po torze nr 2. Jednostka od pociągu 88237 zjechała na drugim pantografie do lokomotywowni Szczecin Wzgórze Hetmańskie o godzinie 19:42 (pierwszy pantograf został zabezpieczony przez służby elektroenergetyczne).

Dzięki sprawnemu działaniu dyżurnych ruchu 4 posterunków zapowiadawczych (Regalicy, SPA, SPB i SPC) nie doszło do opóźnień podczas krzyżowania pociągów. Szlak był zamknięty i naprawiany przez służby energetyczne do godziny 1:40.

możliwość komentowania została wyłączona