Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Świętokrzyskie: Rekordowy wzrost liczby pasażerów PKP

marc, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Aż o 30 proc. wzrosła liczba pasażerów PKP w Świętokrzyskiem. To najlepszy wynik w kraju.
Spółka Przewozy Regionalne kilka dni temu pochwaliła się wynikami za pierwsze trzy miesiące tego roku - w całym kraju przewieziono 43,5 mln podróżnych, o prawie 2,5 mln więcej niż rok temu. Co ciekawe, największy, bo aż 30-proc. wzrost odnotowano w województwie świętokrzyskim. Od stycznia do końca marca pociągami podróżowało prawie 815 tys. osób, a rok temu było to prawie 624 tys. - Na drugim miejscu jest Małopolska z 18-proc. zmianą, ale tam w liczbach bezwzględnych mówimy o ok. 3 mln osób - informuje Michał Lipiński z warszawskiego biura spółki PKP Przewozy Regionalne. Pasażerów nie przybyło tylko w województwach warmińsko-mazurskim oraz kujawsko-pomorskim.

Aż o 35 proc. wzrosła liczba pasażerów w pociągach osobowych w regionie świętokrzyskim - To również najwyższa zwyżka w skali wszystkich regionów - mówi Michał Lipiński. W pociągach pospiesznych przybyło 24 proc. pasażerów, a lepszym wynikiem może się pochwalić tylko województwo łódzkie.

Zdaniem kolejarzy to zasługa m.in. wysokich cen benzyny i poprawy rozkładów jazdy. Ale na pierwszym miejscu wymieniają wprowadzenie jesienią promocyjnego "Biletu Świętokrzyskiego". Najpierw można go było kupić na trasach ze Skarżyska-Kamiennej do Kielc i Ostrowca Świętokrzyskiego, a potem również na odcinek Skarżysko - Końskie i w wersji miesięcznej. - Dzięki temu na niektórych trasach jesteśmy konkurencyjni cenowo nawet z mikrobusami prywatnych przewoźników, a mimo to nie narzekamy również na dochody - mówi Zdzisław Cieślik ze Świętokrzyskiego Zakładu Przewozów Regionalnych.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona