Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Pociągi do Mielna ruszą 21 czerwca!

Wiadomości 24,

dodane przez wojtazz

Wszystko jest na dobrej drodze by reaktywować zawieszone niegdyś połączenie kolejowe z Koszalina do Mielna nad Bałtykiem. Pociągi wyruszą na trasę prawdopodobnie już pod koniec czerwca.
Koszaliński samorząd oficjalnie otrzymał od Ministerstwa Infrastruktury pięciokilometrowy odcinek toru z podkoszalińskich Mścic do Mielna. Opiekę administracyjną nad obiektem będą sprawować fachowcy z PKP Polskich Linii Kolejowych. Obsługą zajmie się natomiast przewoźnik PKP Przewozy Regionalne. Ceny biletów będą zgodne z taryfą spółki. Bilet normalny na przejazd z Koszalina do Mielna ma kosztować 4 zł, ulgowy zaś - 2,52 zł.

Ostatnim etapem przed wznowieniem przewozów są prace remontowe, niezbędne do uruchomienia pociągów. Do końca czerwca trzeba przywrócić do stanu używalności torowisko, wyciąć krzaki w obrębie linii oraz uruchomić strzeżony przejazd kolejowy przez drogę DK 11 w Mścicach.

Rozkład jazdy dla nowego połączenia jest już gotowy, został umieszczony na stronie. W okresie wakacji, z Koszalina ma odjeżdżać codziennie 13 pociągów (pierwszy o godz. 5.52, ostatni o 22.00). Z Mielna pierwszy pociąg odjedzie o godz. 6.35, ostatni natomiast wyruszy z nadmorskiego miasteczka późnym wieczorem o godz. 22.37. Podróż potrwa zaledwie 18 minut, a obsługę zapewni autobus szynowy użyczony przez zachodniopomorskiego marszałka. Na stacji Mścice możliwa będzie także przesiadka na pociągi w stronę Kołobrzegu i Szczecina.

Jeśli połączenie do Mielna okaże się popularne, jeśli wiele osób skorzysta z możliwości podróżowania, PKP Przewozy Regionalne rozważą także kursowanie pociągów poza sezonem wakacyjnym. Podobna sytuacja miała miejsce w ostatnich latach na linii Sławno - Darłowo, również na Pomorzu Zachodnim. Najpierw wyremontowano linię, potem wznowiono letnie kursy do Darłowa. Z czasem postanowiono, że szynobus będzie jeździł w tej relacji również poza okresem wakacyjnym. Do dziś połączenie cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców i turystów.

źródło: Wiadomości 24

możliwość komentowania została wyłączona