Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

UBB - rozczarowanie

Maciek Ćwikła, e-swinoujscie.pl,

dodane przez macias999222

Od dłuższego czasu mieszkańcy Świnoujścia czekają na otwarcie stacji kolejki uzdrowiskowej przewoźnika UBB. Większość miastowych liczy, że po otwarciu stacji Centrum będzie można podróżować pociągami w głąb Niemiec.
Niestety przyszłość połączeń kolejowych spółki Usedomer Baderbahn ze Świnoujście Centrum nie wygląda za kolorowo. Z informacji uzyskanych od kolei Deutsche Bahn wiemy, że połączenia bezpośrednimi pociągami w głąb terytorium całych Niemiec możliwe będą tylko w sezonie letnim. Wtedy spółki UBB i DB AG uruchomią ze Świnoujścia sezonowy pociąg pośpieszny "Usedom Express" do Berlina. Ma to być jedyny "pośpiech", który połączy nasze miasto ze stolicą Niemiec.

Jak tłumaczą niemieccy kolejarze stacja Świnoujście Centrum nie jest przystosowana do przyjmowania pociągów innych niż lokalne autobusy szynowe. Lepsza sytuacja panuje jednak na stacji Seebad Heringsdorf, gdzie Deutsche Bahn uruchomiło jak co roku sezonowe połączenie intercity do Koloni, które jest obsługiwane przez lokomotywę i trzy klimatyzowane wagony klasy 2. Intercity kursuje ze stacji Heringsdorf w niedzielę, a przyjeżdża w soboty. Cały "icek" wypełniony jest zawsze turystami, którzy po wyjściu z pociągu udają się do domów wczasowych w Heringsdorfie, Ahlbecku i Bansin.

Może warto pomyśleć, aby po otwarciu stacji Świnoujście Centrum mieszkańcy i turyści mieli większa swobodę wyboru bezpośrednich pociągów, które zabiorą ich w głębiny terenu naszego kolejowego partnera, niekoniecznie w sezonie wakacyjnym?

źródło: e-swinoujscie.pl

możliwość komentowania została wyłączona