Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Pociąg do Lubeki zostaje

ste, Głos Szczeciński,

dodane przez djdark 

Nie będzie likwidacji pociągu ze Szczecina do Lubeki. Zagrożeniem dla tego połączenia była spadająca liczba pasażerów.
Pociąg uruchamiany jest przez kolej niemiecką. Dzięki niemu, szczecinianie mogą dotrzeć do wielu miejscowości w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, m.in. Pasewalku, Neubrandenburga czy Guestrow. Dodatkowo w Bad Kleinen mogą przesiąść się do bezpośredniego pociągu w Schwerinie.

Podróż ze Szczecina do Lubeki trwa jednak ponad 5 godzin. To o wiele więcej niż w latach 30-tych, gdy tę samą trasę skład pokonywał w 4 godziny i 15 minut. Długi czas przejazdu sprawia, że pociąg, głównie wśród niemieckich pasażerów, cieszy się coraz mniejszą popularnością. Dlatego pojawiły się głosy, by połączenie zlikwidować lub przynajmniej ograniczyć.

Tak się jednak nie stanie. Niemcy podjęli natomiast decyzję o wyremontowaniu poszczególnych odcinków trasy, tak aby pociągi mogły na nich rozwijać prędkość do 160 km na godzinę. Wkrótce w Schwerinie ma zapaść także decyzja o tym, czy pociąg będzie się zatrzymywał na wszystkich dotychczasowych stacjach. W planach jest bowiem ograniczenie postojów tylko do dużych miejscowości. Miałoby to skrócić czas przejazdu.

źródło: Głos Szczeciński

brak komentarzy