Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Wielkopolskie: Po wypadku na Dębcu pociągi jeżdżą objazdami

em, Gazeta Wyborcza,

dodane przez (użytkownik usunięty)

Trzy osoby zostały poszkodowane w wypadku kolejowym na Dębcu. Dwa wagony pociągu osobowego relacji Poznań - Wrocław wykoleiły się w środę rano. Specjalnie zabrana komisja bada przyczyny wypadku.
Do wypadku doszło na odcinku Luboń - Poznań Główny. - Zgłoszenie przyjęliśmy o godzinie 9.52 - mówi Jerzy Ranecki, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu . - Byłem zaskoczony tym, jak sprawnie przeprowadzona została akcja. Na miejscu bardzo szybko pojawiły się cztery jednostki straży pożarnej, kilka karetek pogotowia i śmigłowiec - opowiada.

Dwie osoby z lekkimi obrażeniami i jedna bardzo podenerwowana, przewiezione zostały do szpitala. Resztę pasażerów pociągu skierowano na stację Poznań - Dębiec. Na skutek wypadku aż do czwartku do godz. 15 odcinek Poznań Główny - Luboń będzie wyłączony z ruchu. Podróżni będą musieli spędzić w pociągu około pół godziny dłużej, ponieważ pociągi jadące do Poznania Głównego przejeżdżać będą przez stację Poznań - Starołęka i Poznań - Franowo.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona