Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Za bilet PKP zapłacisz tylko gotówką

Grzegorz Drążek, Głos Szczeciński,

dodane przez wojtazz

Na dworcu kolejowym w Stargardzie nie można zapłacić za bilet kartą, bo... przez okienko kasy nie można podać klawiatury terminala.
W kasach stargardzkiego dworca jest wszystko, co potrzebne do obsługi kart płatniczych. Za szybą okienek kasowych ustawiono terminale. Ale są bezużyteczne.

Nie przejdzieNasz Czytelnik kupując bilet na dworcu w Stargardzie zamierzał zapłacić kartą.
- Pani w kasie powiedziała, że nie może mi podać klawiatury terminala - mówi pan Aleksander ze Stargardu. - Inaczej się nie da, muszę przecież wbić PIN. Nie mogłem jednak otrzymać klawiatury, bo przez okienko kasowe nie ma jak jej podać. Kasjerka zademonstrowała mi to i rzeczywiście, ta niewielka przecież klawiatura nie przechodziła. A przecież nie będę krzyczał przez szybę, jaki jest PIN mojej karty.

Byliśmy wczoraj na dworcu kolejowym w Stargardzie. Zapytaliśmy w kasie o możliwość zapłaty kartą.

- Nie mamy jak przeciągnąć tej klawiatury, nie przejdzie przez okienko - tłumaczyła kasjerka. - Na razie nie można więc zapłacić kartą.

Mniejsze lub przeróbkaJak ustaliliśmy, terminale kart płatniczych są na stargardzkim dworcu już dość długo. Ale nie zrobiono nic, żeby można było z nich korzystać. Pracownicy dworca wprawdzie interweniowali w tej sprawie w firmie, która montowała im te urządzenia, ale niewiele z tego wyszło. Poprosili o mniejsze klawiatury. Póki co, nic się nie zmieniło. Nie przerobiono też okienek kasowych tak, żeby można było podać pasażerom klawiaturę kart płatniczych.

Nasz Czytelnik jest zdziwiony sytuacją na stargardzkim dworcu kolejowym.
- Jeżdżę pociągami i kupuję bilety także w innych miejscowościach, jakoś nie miałem problemów z zapłatą kartą - mówi stargardzianin. - Nie lubię mieć przy sobie gotówki jak jeżdżę pociągami. Jednak muszę, bo w Stargardzie inaczej nie zapłacę za bilet.

Na razie korespondująJak tłumaczą przedstawiciele kolei, podobny problem był w innych miejscowościach.

- Uporaliśmy się z nim między innymi na dworcu w Świdwinie, gdzie szyba była starszego typu i można było łatwiej ją tak przerobić, żeby było miejsce na klawiaturę - mówi Tadeusz Janowicz z PKP Przewozy Regionalne w Szczecinie. - W Stargardzie okienka kasowe musiałyby być całe przerobione. Na razie sprawa jest na etapie korespondencji z firmą, która dostarczała urządzenia. Prosimy żeby je wymienić na takie, które będzie można podać pasażerom bez konieczności przerabiania okienek kasowych.

źródło: Głos Szczeciński

możliwość komentowania została wyłączona