Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Bez pociągów do Berlina

ste, Głos Szczeciński,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

W ciągu tygodnia ruszy długo oczekiwana modernizacja torów na odcinku Szczecin Gumieńce - granica państwa. W czasie remontu trasą tą nie będą kursowały żadne pociągi w kierunku Angermuende i Berlina.
Modernizacja torów rozpocznie się w poniedziałek, 18 sierpnia. Tego dnia zostaną odwołane wszystkie pociągi jadące przez Tantow. Dla pasażerów udających się ze Szczecina w kierunku Angermuende i Berlina zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Przesiadka podróżnych z autobusu na pociąg i odwrotnie będzie się odbywała w Tantow, a w przypadku pociągu Intercity 144 i 143 w Angermuende.

Podróż autobusem będzie się odbywała na podstawie ważnych biletów kolejowych. Z powodu ograniczonego miejsca w autobusie nie będzie możliwy przewóz rowerów oraz wózków dziecięcych. Autobusy będą kursowały sprzed Dworca Głównego z pominięciem stacji Szczecin Gumieńce. Zmianie nie ulegnie rozkład jazdy pociągów na odcinku Szczecin Główny-Pasewalk-Lubeka.

Podczas modernizacji wymienione zostaną szyny. Dodatkowo na stacji Gumieńce zostaną przebudowane urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Na trzech niestrzeżonych przejazdach kolejowych zostanie zainstalowana sygnalizacja. Pozwoli ona na zlikwidowanie ograniczeń prędkości pociągów na tym odcinku. Po remoncie czas przejazdu skróci się o 10 minut.

Zakończenie prac planowane jest na 26 września br. Szczegółowe informacje na temat rozkładu jazdy i komunikacji autobusowej można uzyskać w punktach informacji na stacjach kolejowych oraz pod numerem telefonu 9436.

źródło: Głos Szczeciński

7 komentarzy