Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kujawsko-pomorskie: PKP zastopowało Arrivę na torze do Bydgoszczy

Marcin Behrendt, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

PCC Rail/Arriva jeszcze raz musi powalczyć z PKP o pasażerów jeżdżących z Chełmży do Bydgoszczy. Oferta konsorcjum była korzystniejsza finansowo, ale przepisy zmusiły samorząd do podpisania umów z oboma przewoźnikami.
Decyzja o podpisaniu trzyletnich umów ramowych z PCC Rail/Arriva oraz spółką PKP Przewozy Regionalne zapadła wczoraj. Zarząd województwa zmusiło do jej podjęcia prawo zamówień publicznych. Dzieje się tak, gdy oferty kilku firm są "korzystne i mieszczą się w warunkach postawionych przez zamawiającego". - Nikt z nas nie spodziewał się, że propozycje będą prawie identyczne - wyjaśnia Beata Krzemińska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego. - W poprzednio organizowanym konkursie oferta PKP była prawie o połowę wyższa niż prywatnego przewoźnika.

Teraz Arriva zgodziła się obsługiwać trasę przy dopłacie samorządu do każdego przejechanego przez jej pociągi kilometra w wysokości 11,77 zł, podczas gdy spółka PKP PR zaproponowała 13,93 zł.

Umowy ramowe obligują obu przewoźników do złożenia nowych ofert na 2008 r. Ten, który przedstawi lepszą, dostanie kontrakt do końca roku. W podobny sposób samorząd wybierze operatora w przyszłym roku. Przez te zmiany pierwszy regularny pociąg na zrewitalizowanej linii pojedzie miesiąc później, czyli w drugiej połowie września.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona