Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Będzie drugi etap modernizacji dworca

Monika Stefanek, Głos Szczeciński,

dodane przez Pepe

Poruszanie się po Dworcu Głównym ułatwią windy oraz specjalne platformy, które Polskie Linie Kolejowe planują zainstalować.
Kilkadziesiąt schodów prowadzących na każdy peron to dla większości niepełnosprawnych bariera nie do pokonania. Poruszanie się po Dworcu Głównym - nie tylko niepełnosprawnym - ułatwią windy oraz specjalne platformy, które Polskie Linie Kolejowe planują zainstalować.

Pierwszy krok do modernizacji peronów właśnie został zrobiony. Regionalny oddział PLK ogłosił przetarg na wykonanie projektu prac. Wykonawcy mogą się zgłaszać do 21 sierpnia.

- W końcu sierpnia nastąpi ogłoszenie wyników przetargu - mówi Romana Nakonieczna z oddziału PLK w Szczecinie. - Liczymy, że projekt modernizacji tej części dworca będzie gotowy do końca roku. Pierwsze prace moglibyśmy więc zacząć wiosną przyszłego roku.

Zakres prac jest spory. Na peronach mają być zamontowane windy, prowadzące na kładkę nad torami. Winda pojawi się też od strony ulicy Kolumba. PLK planuje również remont wiat na pierwszym i drugim peronie. Ta na trzecim została wyremontowana w ubiegłym roku. Kolejną zmianą będzie zadaszenie kładki. Na peronach zostanie uzupełniony też monitoring kamer. Dojście pasażerom z ciężkimi bagażami na perony mają ułatwić specjalne platformy zamontowane na schodach prowadzących od przejścia podziemnego.

źródło: Głos Szczeciński

2 komentarze