Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Szczecin: dworzec nadal straszy

Monika Stefanek, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ

Nie będzie zapowiadanego od roku remontu elewacji dworca od strony torów. Przynajmniej nie w najbliższym czasie.
Na niczym skończyły się też szumne zapowiedzi o przebudowie poczekalni dla podróżnych.

Przed ubiegłorocznymi regatami The Tall Ship's Races w pośpiechu wyremontowano jedynie front Dworca Głównego i odświeżono hol główny. Remont elewacji miał być kontynuowany po zlocie żaglowców, ale skończyło się na zapowiedziach. Spółka Dworce Kolejowe z Poznania, która zarządza szczecińskim dworcem, obiecała wówczas, że do prac przystąpi wiosną br. Gdy termin ten nie został dotrzymany, ustaliła nowy na wrzesień.

Prace, które wkrótce mają się rozpocząć, zostały jednak ograniczone do minimum.

- W tej chwili zaczynamy od usuwania kolizji energetycznych, do których doprowadziły funkcjonujące przez lata prowizoryczne przyłącza - mówi Ryszard Pluciński ze spółki Dworce Kolejowe oddział w Poznaniu. - Gdy się z tym uporamy, przystąpimy do wymiany okien oraz drzwi od strony torów.

Przy głównym wejściu do budynku dobudowany ma być także podjazd dla niepełnosprawnych. Na tym prace się zakończą. Wiadomo, że w tym roku znów nie uda się wyremontować elewacji od strony peronów. Według Ryszarda Plucińskiego, powodem są problemy z uaktualnieniem dokumentacji projektowej.

- Biura projektów są tak obłożone, że dokumentacja będzie gotowa dopiero w październiku - tłumaczy. - Wtedy będzie już jednak za późno na rozpoczęcie prac przed zimą.

Spółka planuje podpisać w tym roku umowę z wykonawcą, natomiast odnowienie elewacji miałoby rozpocząć się wiosną 2009 roku. Nie będzie zaś zapowiadanej szumnie przebudowy poczekalni dla podróżnych. W tym miejscu miało powstać centrum obsługi klienta, poprawiona miała zostać także estetyka poczekalni.

- Na ten temat się nie wypowiadam - ucina Ryszard Pluciński. - Żadnych decyzji w tej sprawie nie ma.

Dworce Kolejowe szacują, że drugi etap "liftingu" budynku przy ul. Kolumba zamknie się w kwocie 600-800 tysięcy złotych.

źródło: Głos Szczeciński

brak komentarzy