Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Dolnośląskie: Dolnośląskie połączenia kolejowe uratowane

lr, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark 

Pociągi nadal będą kursować na trasach Jelenia Góra - Szklarska Poręba i Kłodzko - Kudowa Zdrój. W środę marszałek Marek Łapiński dostał takie zapewnienie od ministra infrastruktury.
Od 14 grudnia linie miały być zawieszone na czas nieokreślony ze względu na brak pieniędzy na remont torów. - Otrzymaliśmy ustne zapewnienie, że do likwidacji nie dojdzie. Spodziewamy się w ciągu kilku dni pisemnego potwierdzenia obietnicy - mówi Marta Libner, rzeczniczka zarządu województwa dolnośląskiego.

Sprawę przesądziła deklaracja pomocy finansowej urzędu marszałkowskiego, który na prace remontowe może wyłożyć nawet 8,5 mln euro z Regionalnego Programu Operacyjnego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. O środki dodatkowe przeznaczone na inwestycje na kolei PKP musi złożyć wniosek do 1 września.

- Dzięki deklaracji urzędu marszałkowskiego kursy do Szklarskiej Poręby znalazły się w rozkładzie jazdy na przyszły rok. Jeśli chodzi o połączenie z Kudową, to najpierw ustalimy, w jakiej formie będziemy mogli uzyskać środki, a potem je rozdysponujemy - mówi Krzysztof Wójcik z Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Wałbrzychu.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona