Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Wyścig drezyn w Pyrzycach

akr, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Mareczek; zmodyfikowane

Miłośnicy pojazdów kolejowych napędzanych siłą mięśni zapraszają do Pyrzyc na rodzinną imprezę. Na tory wyjedzie też mały fiat.
Piknik drezynowy w Pyrzycach zorganizowany zostanie już po raz trzeci. Stara, nieczynna stacja kolejowa zapełni się różnego rodzaju małymi pojazdami szynowymi. Od napędzanych siłą mięśni drezyn po małego fiata, który po założeniu specjalnych obręczy może jeździć po torach. Maluch służy miłośnikom kolei do patrolowania nieczynnych tras kolejowych, co chroni je przed rozbiórką przez złomiarzy.

Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 12. W programie są m.in. konkursy plastyczne dla dzieci i wyścigi drezyn. W tej ostatniej konkurencji będzie mógł wziąć udział każdy chętny, w tym całe rodziny, dla których będzie osobna, "rodzinna" kategoria. Drezynami będzie też można po prostu się przejechać. Wśród pojazdów będą te, które trzeba rozpędzić rękami, jak i te, które przypominają rowery.

Atrakcją pikniku ma być także zabytkowy, osobowy pociąg spalinowy SN 61 "Ganz", który stanowił przed laty filar kolejowego transportu na lokalnych trasach.

Organizatorzy pikniku chcą poprzez tą imprezę wypromować turystykę drezynową. W Niemczech przejażdżki takimi pojazdami po nieczynnych liniach kolejowych cieszą się sporą popularnością. W naszym regionie są ku temu warunki, bo zamkniętych torów nie brakuje.

Impreza zakończy się około godz. 16.30.

źródło: Gazeta Wyborcza

10 komentarzy