Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Gdańsk: Remont linii do Warszawy już w Tczewie

mt, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Bodek

Modernizacja linii kolejowej do stolicy coraz bliżej Trójmiasta. Dotychczas jedyną inwestycją związaną z tym projektem w naszej aglomeracji była przebudowa stacji Gdynia Główna. Rozstrzygnięto już przetarg na kolejny etap - całkowitą modernizację odcinka Pszczółki-Szymankowo wraz z całą stacją w Tczewie.
Pierwszych utrudnień możemy się spodziewać zimą. - Do wprowadzenia nowego rozkładu w grudniu remont nie powinien się odbić na pasażerach - mówi Leszek Lewiński z gdańskiego oddziału Polskich Linii Kolejowych SA. Prawdziwy bałagan rozpocznie się wiosną. Aby zneutralizować problemy, PLK już dziś przebudowuje stację towarową w Zajączkowie Tczewskim. - Kończymy remont torów i rozjazdów. Dzięki niemu pociągi będą mogły ominąć modernizowany odcinek - mówi Lewiński.

Linia Gdynia-Warszawa jest już przebudowywana w woj. mazowieckim pomiędzy stacjami Nasielsk i Warszawa Wschodnia. Zarówno tamten odcinek, jak i fragment Pszczółki- Szymankowo mają być gotowe w 2010 r. W 2011 r. zakończyć mają się prace pomiędzy Nasielskiem a Działdowem (tam roboty jeszcze nie ruszyły), rok później zmodernizowany ma być odcinek przebiegający przez Trójmiasto. Już wtedy czas przejazdu z Gdańska do Warszawy spadnie poniżej 3 godz. Rok później, po zmodernizowaniu ostatniego fragmentu Działdowo-Szymankowo, pociągi będą pokonywały ten dystans w 2 godz. i 15 min z prędkością do 200 km na godz.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto
http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,5714068,Remont_linii_do_Warszawy_juz_w_Tczewie.html?nltxx=1077743&nltdt=2008-09-20-05-26

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona