Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński kolej

Prezentacja ATR220 w Zachodniopomorskiem

Bodek,

dodane przez Bodek; zmodyfikowane

W dniach 25-26 września w Mielnie Koszalińskim odbędzie się Konwent Marszałków RP, w którym wezmą udział marszałkowie wszystkich województw odpowiedzialni m.in. za organizację i kreowanie rozwoju transportu regionalnego na swoim terenie.
Z tej okazji firma Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding w dniu 25 września zaprezentuje w Koszalinie swój najnowszy produkt eksportowy, mający spore szanse na pojawienie się także na polskich szlakach kolejowych. Jest to spalinowy zespół trakcyjny serii ATR220 zamówiony w ilości 23 sztuk przez włoskie koleje Ferrovie del Sud Est operujące w regionie Puglia ze stolicą w Bari. Prezentowany pojazd będzie trzecim świeżo zbudowanym w ramach kontraktu egzemplarzem i nosić będzie oznaczenie ATR220-003.

Wstępnie wiadomo, że pojazd przybędzie do Koszalina w okolicach godziny 14:00, a następnie pojedzie do Mielna, gdzie o godzinie 17:30 planowana jest oficjalna jego prezentacja przed marszałkami województw. Następnie ATR z uczestnikami Konwentu na pokładzie przejedzie do Koszalina, gdzie prawdopodobnie zostanie także udostępniony szerszej publiczności.

Po tym bardzo krótkim pobycie na Pomorzu Zachodnim jednostka następnego dnia ma zostać wysłana na swą kolej macierzystą, czyli do Włoch.

możliwość komentowania została wyłączona