Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Goleniów: Będzie ładny dworzec

Agnieszka Tarczykowska, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Kilkadziesiąt miejsc parkingowych, plac manewrowy dla autobusów i kompleks gastronomiczny. Tak będzie wyglądał teren wokół dworca PKP.
- Najwyższy czas zrobić porządek w tej części miasta - mówi Andrzej Wojciechowski, burmistrz Goleniowa. - Tym bardziej, że już wkrótce w pobliżu dworca stanie największe centrum handlowo - mieszkalne na terenie po byłej mleczarni. Przecież dworzec to wizytówka miasta. Musi być elegancki.

Znikną szpetne budyGmina wykupiła od kolei grunt, na którym staną segmenty z małą gastronomią oraz przystanek autobusowy. Zmieni się także plac z przystankami autobusowymi. Trwa jego projektowanie.

- Mamy już gotową koncepcję zabudowy miejsca, gdzie obecnie stoją okrutnie brzydkie budy z jedzeniem - dodaje burmistrz. - Teren pod nowe segmenty z małą gastronomią sprzedamy w trybie przetargowym, ale ci, którzy wygrają przetarg, będą musieli wybudować swoje bary i kafejki zgodnie z koncepcją wybraną przez gminę. Myślę, że plac manewrowy i nową zabudowę gastronomiczną uda się zrobić do końca przyszłego roku.

Nowy parkingGmina już myśli o wykupieniu terenu na rampie, gdzie obecnie parkują busy prywatnych firm przewozowych. W miejscu tym powstanie kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Pobliski parking naprzeciwko pogotowia także zostanie zmodernizowany.

Inwestycja będzie realizowana, jeśli gmina znajdzie w przyszłorocznym budżecie, ponad pół miliona złotych.

- Najbardziej cieszy mnie, że w mieście przybędzie parkingów, bo to największa bolączka. Centrum miasta jest pozbawione miejsc, gdzie można zostawić samochód. Teraz powstaje kolos handlowy przy dworcu, więc na pewno przyda się dodatkowy duży parking - uważa Maciej Kozłowski z Goleniowa.

źródło: Głos Szczeciński

brak komentarzy