Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Trójmiasto: Wyprawa pociągiem nad Morze Czarne

Michał Jamroż, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Bodek

Nocny z Łeby do Katowic przez Kościerzynę oraz bezpośredni wagon sypialny z Gdyni do Odessy. Oto największe hity nowego rozkładu jazdy pociągów na Pomorzu.
Prace nad rozkładem, który wejdzie w życie 14 grudnia, w zasadzie dobiegły już końca. Niespodzianką jest powrót po wielu latach bezpośredniego wagonu sypialnego z Trójmiasta do Odessy. Będzie on kursował w sezonie letnim, a podróż zajmie 1,5 doby. Cena biletu nie jest jeszcze znana.

Nowością jest też dzienne połączenie ze stolicą Tatr. Raz w tygodniu do Zakopanego będziemy mogli pojechać ekspresem Tetmajer. Odjazd z Gdyni w sobotę o godz. 6.55, natomiast z Zakopanego w niedzielę o 12.01. Czas przejazdu to 12 godz. i 18 min - czyli o 3 godz. mniej niż nocnego pociągu Monciak-Krupówki. Ten ostatni w nowym rozkładzie poprowadzi też wagony do Bielska-Białej i Wisły.

Na trasie Trójmiasto-Warszawa zmianie ulegną jedynie godziny odjazdów i przyjazdów. Tak jak teraz, poranne i popołudniowe pociągi kursować będą co 60 min, a w ciągu dnia - co 120 min.

Choć spółka PKP Przewozy Regionalne nie ogłosiła jeszcze oficjalnie nowego rozkładu, można go znaleźć na stronach kolei niemieckich. Największą ciekawostką jest przywrócenie połączenia dalekobieżnego na trasie Gdynia-Kościerzyna. W sezonie letnim linią tą pojedzie w nocy pociąg Łeba-Katowice. W kierunku Śląska z Kościerzyny odjedzie o godz. 1.

W codziennym kursowaniu na innych pomorskich trasach nie ma większych zmian. Po jednej dodatkowej parze pociągów pojawi się jedynie w relacjach: Gdynia-Malbork, Tczew-Malbork, Kępice-Słupsk oraz Gdynia-Hel (latem).

Z kolei nowy rozkład jazdy SKM poznamy w połowie listopada.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona