Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kujawsko-Pomorskie: Nie dotrą do pracy i szkoły. Zniknęły pociągi

sf, Gazeta Wyborcza Bydgoszcz,

dodane przez mike_1994

Ponad 100 osób ma od poniedziałku problem z dojazdem do pracy i szkoły w Bydgoszczy i Inowrocławiu, bo zlikwidowanych zostało kilka pociągów relacji Zduńska Wola-Inowrocław.
Decyzję o likwidacji połączeń podjął Urząd Marszałkowski. - Niestety, te połączenia były nierentowne i dlatego uznaliśmy, że nie warto w nie inwestować. Nie stać nas na dalsze utrzymywanie tych linii. My nie możemy nic tu poradzić - mówi Tomasz Moraczewski, dyrektor departamentu infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego.

- Mieszkam w Chełmcach, godzinę drogi od Kruszwicy. Pracuję w Bydgoszczy. Dotąd jechałem pociągiem do Inowrocławia, a potem przesiadałem się na autobus do Bydgoszczy. Teraz pociągu nie ma. Mam szczęście, że koledzy jeżdżą samochodem. Codziennie przyłączam się do nich - mówi Piotr Woziński.

Teraz pociąg jeździ tylko o 6 rano i o 21. Najgorzej mają uczniowie, którzy dojeżdżają z wiosek do szkoły w Inowrocławiu. Muszą teraz czekać na dworcu PKP nawet kilka godzin. - Zanim dotrę do domu, jest prawie północ - żali się Monika Minierska, tegoroczna maturzystka.

Gmina nie ma obowiązku zapewniać jej transportu do szkoły, dlatego sama musi go sobie zorganizować. - Od poniedziałku nie chodzę na zajęcia. Szukam jakiegoś rozwiązania. Razem z kolegami, którzy są w podobnej sytuacji napisaliśmy już petycję do rzecznika praw ucznia. Może to coś da - mówi dziewczyna.

źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz

możliwość komentowania została wyłączona