Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Warszawa: Piętnaście osób rannych w zderzeniu lokomotywy z autobusem

rik, PAP, Alert24, TOKFM, Gazeta Wyborcza, TVN24,

dodane przez kasiek007; zmodyfikowane

Piętnaście osób, w tym trzy ciężko, zostało rannych w zderzeniu autobusu podmiejskiego linii 710 z lokomotywą. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie.
Do zdarzenia doszło około godz. 21. Na miejsce wypadku zostały wysłane jednostki ratownicze i policji. - Jest wiele jednostek straży pożarnej i wiele karetek - pisze na Alert 24 czytelnik Adam.

- To był fragment bocznicy kolejowej wiodącej do elektrowni Siekierki - powiedział radiu TOKFK Paweł Frątczak, rzecznik straży pożarnej. Podał też liczbę 15 osób rannych. Wśród ciężko rannych osób są kierowca i maszynista - podało TVP INFO.

Akcja ratunkowa cały czas trwa. Ranni rozwożeni są do warszawskich szpitali. Przyczyny zdarzenia ustala policja.

Lokomotywa zatrzymała się około 100-150 metrów dalej - relacja na Alert24

"Autobus jechał w kierunku Warszawy" - pisze na Alert24 czytelnik KZK. "Gdy przejeżdżał przez tory kolejowe, został uderzony przez lokomotywę jadąca od strony Siekierek. Lokomotywa uderzyła w przód z prawej strony i zatrzymała się około 100-150 metrów dalej. Przód autobusu jest całkowicie zniszczony. Całe szczęście, że autobus nie wracał z Warszawy, bo wtedy jechałoby nim dużo więcej ludzi".

20 osób rannych, w tym 3 ciężko, to skutek wypadku do jakiego doszło w Konstancinie - Jeziorna na ulicy Mirkowskiej. Podmiejski autobus linii 710 zderzył się z nadjeżdżającą lokomotywą. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Informacje o zdarzeniu dostaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona