Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Warszawa: Coraz częstsze przypadki wandalizmu w SKM

PAP, red., gazeta.pl,

dodane przez kasiek007

Kilkadziesiąt przypadków wandalizmu w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej odnotowały stołeczne służby porządkowe w 2008 r. Straty, jakie poniosła SKM z tego tytułu, szacowane są na ok. 150 tys.
Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że w ciągu trzech ostatnich miesięcy 2008 r. odnotowano więcej aktów wandalizmu niż w tym samym okresie w latach ubiegłych.

W 2008r. odnotowano prawie 50 przypadków wandalizmu. Roczne straty, jakie poniosło SKM z tytułu dewastacji mienia, szacowane są na ok. 150 tys. zł. Najbardziej kosztowne zniszczenia to wybicia szyb przednich, której wymiana kosztuje 20 tys. zł. Jednak najczęstsze przypadki wandalizmu - to malowanie graffiti na wagonach w trakcie postoju na bocznicy, obrzucanie pociągów kamieniami i bójki, podczas których niszczone są szyby boczne. Wandale dewastują też lub kradną kasowniki, gaśnice, siedzenia i stojaki na rowery.
Jak informuje ZTM, w tym roku doszło do kilku takich incydentów. Aby zapobiec podobnym wypadkom ZTM wynajął firmę ochroniarską, interwencje podejmuje również Służba Ochrony Kolei.

Wandale częściej dewastują pociągi starego typu, które nie są wyposażone w monitoring, w ośmiu nowoczesnych składach, które jeżdżą po mazowieckich torach przypadki zniszczeń wyposażenia należą do rzadkości z powodu zainstalowanych w nich kamer.

źródło: gazeta.pl

możliwość komentowania została wyłączona