Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Bielsko Biała: Beskidy: Mniej pociągów, mniej turystów

ER gazetacodzienna.pl,

dodane przez kasiek007

Cięcia w rozkładzie jazdy PKP mogą spowodować, że Beskidy odwiedzi tej zimy mniej narciarzy - obawiają się samorządowcy.
W górach mnóstwo śniegu, piękna pogoda. To dobra wiadomość, bo w poniedziałek ferie rozpoczęły cztery województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie. Niestety, zimowa pogoda może nie wystarczyć, aby przyciągnąć narciarzy w Beskidy. Bo w góry trzeba jeszcze jakoś dojechać, a PKP obcięły właśnie kursy do Wisły.

Czy cięcia w rozkładzie jazdy spowodują, że na na wypoczynek w Beskidy przyjedzie mniej turystów?.. Takie obawy ma Paweł Brągiel, członek Zarządu Powiatu, który mieszka w Wiśle. - Likwidacja połączenia Katowice-Wisła była złym posunięciem. Skutki tego odczujemy szczególnie teraz, gdy spodziewamy się tłumów narciarzy. Miejscowości turystyczne z naszego regionu są w pełni przygotowane na przyjęcie narciarzy, tymczasem kolej, zamiast dołożyć w tym okresie nowe kursy, likwiduje już istniejące. Obawiam się, że to może zmniejszyć liczbę narciarzy, którzy przyjeżdżają ze Śląska choćby tylko na jeden dzień poszusować na stokach, bo po prostu nie będą mieli jak wrócić do domu - podkreśla Paweł Brągiel.
Protesty samorządów przeciwko likwidacji linii Cieszyn-Bielsko-Biała i Wisła-Katowice, dotarły już do marszałka województwa śląskiego, który zapowiedział przeprowadzenie audytu w PKP Przewozy Regionalne. - Marszałek zapowiedział także korektę rozkładu jazdy. Jest więc szansa, że w najbliższym czasie przynajmniej połączenie Katowice-Wisła-Katowice zostanie przywrócone - ocenia Karol Węglarzy, radny wojewódzki.

- W obecnej sytuacji należy poważnie rozważyć ewentualne wprowadzenie autobusów szynowych na trasie Cieszyn-Skoczów-Bielsko-Biała oraz Wisła-Cieszyn - dodaje Brągiel. W nowym rozkładzie jazdy PKP najpoważniejszą zmianą jest likwidacja przewozów pasażerskich na linii Cieszyn-Bielsko-Biała. Cieszyn stracił też bezpośrednie połączenie z Czechowicami-Dziedzicami w weekendy, likwidacji uległa część połączeń z Zebrzydowicami. Zawieszone zostały także pociągi z Wisły-Głębce do Katowic o godz. 4.41 i 17.08 oraz powrotny z Katowic do Wisły o 18.30 (przyjazd do Głębiec o 20.57).

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy