Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kujawsko - Pomorskie: Przewoźnicy kolejowi o krok od porozumienia

ka, Gazeta Wyborcza,

dodane przez kasiek007; zmodyfikowane

Jest szansa, że w lutym spółki Przewozy Regionalne i Arriva PCC podpiszą umowę, dzięki której będą wzajemnie honorować w pociągach swoje bilety. Najprawdopodobniej stanie się tak dzięki wejściu polsko-brytyjskiego konsorcjum na rynek województwa pomorskiego.
1 marca reaktywowane zostaną pociągi kursujące między Grudziądzem, Kwidzynem i Malborkiem. Połączenia na tej trasie, na zamówienie województwa pomorskiego, wykonywać ma Arriva PCC. Tym samym ten region stanie się drugim po naszym, gdzie pasażerów wozić będzie polsko-brytyjskie konsorcjum. W tym wydarzeniu przedstawiciele prywatnego przewoźnika widzą szansę na porozumienie z Przewozami Regionalnymi.

- Im więcej tras będziemy obsługiwać, tym bardziej będziemy liczącym się partnerem - mówi Maciej Królak, rzecznik prasowy Arrivy PCC. - Nasze rozmowy z Przewozami Regionalnymi są bardzo zaangażowane i liczymy, że szybko uda się porozumieć. Zwłaszcza że zainteresowani jesteśmy przejęciem części tras w kolejnych regionach. Prowadzimy właśnie negocjacje z województwem świętokrzyskim.
Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, stanowiska obu firm ostatnio mocno się zbliżyły. Na przełomie stycznia i lutego planowane jest ich spotkanie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego, na którym będą omawiać szczegóły porozumienia.

Kłopoty pasażerów pociągów osobowych rozpoczęły się 1 stycznia, kiedy wygasła poprzednia umowa pomiędzy dwoma przewoźnikami. Pasażerowie przesiadający się z pociągu jednej spółki do składu drugiej muszą kupować dwa osobne bilety, przez co podróż jest droższa. Spółki spierają się między sobą o wysokość prowizji, którą Arriva ma odprowadzać Przewozom ze sprzedaży biletów.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy