Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kujawsko - Pomorskie: Barwy Kujawsko-Pomorskiego na pociągach

mg, Gazeta Wyborcza,

dodane przez ADIK

Władze województwa będą reklamować region, wykorzystując do tego pociągi.
- Zależy nam, by barwy województwa - podobnie jak inne jego symbole - były znane i rozpoznawalne - przekonuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego. - Szynobusy, którymi codziennie dojeżdżają do pracy i do szkoły tysiące ludzi, to znakomite miejsce do promocji.
Pierwszy wagon z barwami Kujaw i Pomorza wyjedzie na trasę w najbliższych dniach. Czerwono-biało-czarnym pociągiem będziemy mogli podróżować na trasie Jabłonowo Pomorskie - Toruń - Grudziądz i Laskowice Pomorskie - Grudziądz.

Wojewódzkie barwy otrzyma także pięć, zamówionych w grudniu w bydgoskich zakładach PESA, nowoczesnych przyczep do szynobusów. Wagony z 65 miejscami siedzącymi, klimatyzacją i ekologicznymi toaletami będą przystosowane do przewożenia jednorazowo stu pasażerów. Wyposażone zostaną również w kabiny sterownicze, dzięki czemu można będzie umieszczać je zarówno na czele, jak i na końcu składu. Warte ponad 21 mln zł pojazdy przeznaczono do obsługi linii Toruń - Grudziądz. Wyjadą na tory w maju.

Charakterystyczne barwy władze planują nadać wszystkim należącym do samorządu województwa szynobusom i ich składom. Wymiana ma się odbyć w ciągu kilku najbliższych lat.

Na każdym pojeździe umieszczony zostanie także adres internetowej strony samorządu www.kujawsko-pomorskie.pl

Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy