Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Polska: Zimno w wagonach PKP Intercity

Marcin Markowski, Głos Pomorza,

dodane przez kasiek007

Pani Elżbieta Gorzkowska twierdzi, że jechała w nie ogrzewanym wagonie. Gdy wracała tym samym pociągiem, również było zimno. Pani Elżbieta w sobotę wyjechała wraz z 93-letnią kobietą do stolicy pociągiem Słupia.
- To Intercity, dlatego musiałyśmy oprócz biletu wykupić miejsce siedzące - mówi czytelniczka.

- Już po kilku minutach podróży poczułyśmy, że wagon jest nie ogrzewany. Było tak zimno, że nie dało się siedzieć. Nie mogłyśmy zdjąć kurtek.
Kobiety nie wytrzymały długo na swoich miejscach i przesiadły się do kolejnego wagonu, który był ogrzewany.

- Bałyśmy się, że będziemy chore, dlatego uciekłyśmy stamtąd - dodaje pani Elżbieta.

- Nie wyobrażam sobie siedzieć ponad sześć godzin w mrozie. Konduktorzy byli bardzo wyrozumiali i pozwolili nam siedzieć gdzie indziej.

Naszą czytelniczkę najbardziej zdziwiło jednak to, że dzień później jechały tym samym pociągiem do Słupska i w dziewiątym wagonie znów było zimno.

- Musiałyśmy szukać nowych miejsc - mówi czytelniczka. - Aż trudno mi uwierzyć, że nikt z pracowników PKP nie zauważył, że wagon jest nie ocieplany.

O zdanie na ten temat zapytaliśmy Agatę Moczulską, rzecznika prasowego PKP Intercity.

- W czasie mrozów zdarza się, że ogrzewanie w niektórych wagonach szwankuje - mówi Agata Moczulska. - Jest to jednak rzadkość i staramy się niezwłocznie naprawiać uszkodzenia. Jest mi bardzo przykro, że panie miały miejsca w nie ogrzewanym wagonie. Nasi konduktorzy są wyrozumiali w takich sytuacjach i pozwalają przesiadać się na miejsca ocieplane bez konsekwencji.

źródło: Głos Pomorza

możliwość komentowania została wyłączona