Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

PKP: Dworce zmienią się na lepsze

sevilla,

dodane przez sevilla

W ciągu najbliższych trzech lat Polskie Koleje Państwowe planują znaczące zmiany we wszystkich dworcach Polski. Znikną bezdomni, bohomazy na ścianach i nieprzyjemny zapach.
- Przede wszystkim będziemy prowadzić prace remontowe i dbać o to, aby efekt trwał jak najdłużej – mówi Barbara Leszczyńska z PKP. - Dworce są sprzątane przynajmniej raz dziennie, nie ma potrzeby wprowadzania częstszego sprzątania. Będzie się zmieniał jednak jego sposób - np. będziemy zamykać poczekalnie i tam gdzie się da, również hale dworców, na kilka godzin w nocy, kiedy prawie nie ma podróżnych, i sprzątać kompleksowo.

Zamykanie tych pomieszczeń ma sprawić, że nie będą mogli tam nocować bezdomni. Na amatorów graffiti czeka niemiła niespodzianka. Elewacje budynków będą pokrywane specjalną powłoką, która ułatwi usuwanie malunków.

- Będziemy instalować także monitoring na dworcach oraz zatrudniać prywatne agencje ochrony dla poprawy bezpieczeństwa. Współpracujemy z policją, strażą miejską, aby te osoby opuszczały budynki dworcowe. Również agencje ochrony mają za zadanie wypraszać bezdomne osoby z dworców.

Zmiany dotyczą dworców w całej Polsce, również dworca w Szczecinie.

- W 2007 roku dworzec w Szczecinie był remontowany - na ten cel wydano kilkaset
tysięcy złotych – dodaje Leszczyńska. - Agencja ochrony zatrudniona na dworcu ma za zadanie wypraszać bezdomnych. Trudno w tej chwili oszacować, ile będą kosztowały planowane zmiany, ale jest to ok. kilkadziesiąt milionów złotych.

źródło: MM Moje Miasto

brak komentarzy