Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Szynobus wciąż niesprawny, autobusy zmieniły rozkład jazdy

włod, Głos Szczeciński,

dodane przez kasiek007

Wczoraj miano przywrócić połączenie kolejowe na trasie Stargard Szczeciński-Kalisz Pomorski. Niestety nie doszło do tego.
Okazuje się, że awaria szynobusu jest poważniejsza niż początkowo sądzono. Dlatego wciąż znajduje się w warsztacie. Kolejny termin powrotu szynobusu do eksploatacji wyznaczono na 18 marca.

W związku z zaistniałą sytuacją, PKP Przewozy Regionalne przedłużyły, na wspomnianym odcinku, komunikację zastępczą. Tak jak dotychczas szlak obsłużą autobusy. Jednak ze względu na sugestie pasażerów, ich rozkład jazdy nieco się zmienił.

Autobus z dworca PKP w Stargardzie wyjeżdża teraz o godz.: 8.55 (przyjazd do Kalisza - 10.39), 15.38 (17.22) i 20.30 (22.14). Z powrotem - wyjazd z Kalisza o godz. 4.18 (przyjazd do Stargardu - 6.05), 10.43 (12.30) oraz 17.25 (19.11).

Trasa autobusów wjedzie wzdłuż szlaku kolejowego, z niewielkimi zmianami, czyli przez: Ulikowo, Pęzino, Barzkowice, Sulino, Ognicę, Sierakowo Skrz., Sokoliniec, Recz Pom., Żółwino, Prostynię i Cybowo.

Plansza z tymczasowym rozkładem jazdy autobusów znajduje się na stronie internetowej: www.pkp.szczecin.pl

Pasażerowie, którzy przyjadą porannym pociągiem do Stargardu mogą się przesiąść w kierunku Szczecina na składy odjeżdżające o godz. 6.10 lub 6.20. Z kolei wieczorem połączenie ze Szczecinem zapewnia skład odjeżdżający ze Stargardu o godz. 19.15.

źródło: Głos Szczeciński

12 komentarzy