Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Warszawa: Cięcia po planowanych przystankach kolejowych

śmik,Gazeta Wyborcza,

dodane przez kasiek007

Kolejne cięcia inwestycji kolejowych. Z braku pieniędzy PKP rezygnują z budowy nowych przystanków przy Połczyńskiej, Górczewskiej i Powązkowskiej
To następne odchudzenie planów kolejarzy w ostatnich dniach. Niedawno pisaliśmy o ograniczeniu remontu Dworca Gdańskiego. Zamiast czterech peronów powstaną tam tylko dwa. Teraz cięcia dotknęły planowanych przystanków wzdłuż remontowanej linii kolejowej z Piastowa przez Jelonki do Dworca Gdańskiego. W tym roku perony miały powstać na wysokości Połczyńskiej i centrum handlowego Fort Wola, przy Górczewskiej i centrum Wola Park, a także pod remontowanym właśnie wiaduktem na Powązkowskiej. Szef Zarządu Transportu Miejskiego Leszek Ruta liczył, że dzięki tym przystankom można by szybko dotrzeć do stacji metra Dworzec Gdański.

- W ostatnich miesiącach nastąpił znaczny spadek przewozów towarowych, a co za tym idzie, także spadek naszych przychodów od przewoźników, głównie PKP Cargo - twierdzi Krzysztof Łańcucki, rzecznik PKP PLK.
Kolejarze dodają, że w kolejnych latach będzie można wrócić do budowy nowych peronów i liczą na współpracę ze stołecznym ratuszem.

Wkrótce może się okazać, że większość planów kolejarzy na najbliższe lata legnie w gruzach. Szefowie PKP zapowiadają, że najprawdopodobniej nie uda się wybrać prywatnego inwestora, który miałby przebudować na Euro 2012 Dworzec Warszawa Wschodnia.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona