Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Gdzie leży dworzec na Gumieńcach?

jasiu97p, MM Moje Miasto Szczecin,

dodane przez hubertdz; zmodyfikowane

Postanowiłem z kolegami, przejść się po Gumieńcach, pytając się przechodniów, czy wiedzą gdzie jest położony dworzec PKP Szczecin Gumieńce. Większość o dworcu słyszała, ale gdzie jest położony powiedzieć nie potrafiła.
W Szczecinie obecnie znajdują się cztery dworce kolejowe, dwie stacje oraz dwa przystanki. Szczecin Gumieńce to malutki dworzec kolejowy, na którym jeszcze do niedawna mogliśmy kupić bilet. Niestety, kasy zostały zamknięte.

Większość szczecinian nie wie, gdzie jest dworzec Szczecin Gumieńce. Na 25 pytanych tylko 3 osoby znały jego położenie. 16 osób wiedziało, że na Gumieńcach jest dworzec, a 6 pytanych nie wiedziało o jego istnieniu.

Można powiedzieć, że na Gumieńcach dworzec jest zbędny: odkąd weszliśmy do Schengen, straż graniczna (Która ma swoją siedzibę na dworcu) nie ma co robić. Podczas jednego dnia z dworca korzysta około 30-40 podróżnych (najwięcej - pociąg do Amsterdamu).

Rada Osiedla Gumieńce zainteresowała się sprawą dworca. Jak się dowiedziałem, zamierzają oni nałożyć nacisk na PKP żeby odnowili dworzec na Gumieńcach. Żeby było tak jak kiedyś: czynne kasy, czynna toaleta. Co z tego wyniknie? Przekonamy się już niedługo.

źródło: MM Moje Miasto Szczecin

21 komentarzy