Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju kolej

Zielona Góra: Producent wagonów zwalnia 200 pracowników

Joanna Leśniewska, Gazeta Wyborcza,

dodane przez kasiek007; zmodyfikowane

Zielonogórski Zakład Taboru Szynowego Opole SA zamierza zwolnić 200 pracowników.
"Tabor Szynowy" Opole SA to firma działająca w branży kolejowej od ponad 100 lat. W ramach Spółki funkcjonują dwa zakłady w Opolu i w Zielonej Górze. Działający na terenie Zastalu zakład produkuje nowoczesne wagony towarowe. Ostatnio z zamówień wycofały się dwie duże firmy - PKP Cargo i DB Koleje Niemieckie. Zarząd zdecydował o redukcji zatrudnienia. W piątek do Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze dotarło pismo z uzasadnieniem grupowych zwolnień. Wypowiedzenia mają otrzymać głównie spawacze, monterzy i lakiernicy oraz pracownicy administracyjno-biurowi.

Zarząd Spółki odmówił komentowania sprawy. Przewodniczący Komisji Oddziałowej NSZZ "Solidarność" Dariusz Mielcarek zapewnia, że związki postarają się o to, aby zwolnienia odbyły się na specjalnych zasadach. - W pierwszej kolejności zarząd powinien zwolnić osoby, które mogą przejść na świadczenie przedemerytalne, one mają zabezpieczenie w postaci świadczeń pieniężnych - mówił Mielcarek. Zarząd obiecał, że jak tylko pojawią się zlecenia na produkcję wagonów, przywróci pracowników do pracy.
W "Taborze Szynowym" do czerwca pracę straci 200 z 500 pracowników. Pierwsze zwolnienia nastąpią jeszcze w tym miesiącu.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona