Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju kolej

Słupsk: Słupska Kolej Morska - z centrum handlowego Jantar prosto na plażę

Piotr Kawałek, Głos Pomorza,

dodane przez kasiek007

Miasta Słupsk i Ustka oraz gmina Słupsk chcą budować Słupską Kolej Morską - nową linię kolejową, które ma połączyć okolice centrum handlowego Jantar z ustecką plażą zachodnią. Wczoraj podpisano porozumienie w tej sprawie.
Umowa dotyczy wykonania tak zwanej koncepcji funkcjonalno-finansowej, która odpowie na pytanie, ile będzie kosztowała budowa nowego połączenia kolejowego Słupska z Ustką.

Opracują ją specjaliści z zakresu kolejnictwa wybrani przez urzędników słupskiego ratusza. Każdy z samorządów wyda na jej przygotowanie po 16,7 tys, złotych.

Jeśli specjaliści pomysł budowy kolejki ocenią pozytywnie, kolejnym etapem będzie stworzenie studium wykonalności i złożenie projektu do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie z funduszy europejskich.

Do umowy nie przystąpiła gmina wiejska Ustka, której radni popierają budowę, ale o ewentualnym finansowym przyłączeniu się do projektu chcą rozmawiać dopiero wtedy, gdy zapoznają się z wynikami koncepcji.

Trasa SKM ma się zaczynać przy centrum handlowym Jantar a kończyć na plaży. Z połączenia mają korzystać turyści oraz mieszkańcy regionu, którzy będą mieli możliwość szybkiej i bezkolizyjnej komunikacji kurortu ze stolicą powiatu.

źródło: Głos Pomorza

możliwość komentowania została wyłączona