Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Warszawa: Będzie nowy system informacji w pociągach?

Krzysztof Śmietana, Gazeta Wyborcza,

dodane przez kasiek007

Z pociągów korzystałoby więcej podróżnych, gdyby ich oznakowanie zintegrować z komunikacją miejską. Np. do Falenicy i Otwocka mieliśmy jeździć linią S11 - proponuje partia Zieloni 2004.
- Nasza propozycja jest logiczną kontynuacją wprowadzenia na terenie miasta i okolic wspólnego biletu aglomeracyjnego - mówi Bartłomiej Kozek, przewodniczący stołecznych Zielonych. Partia chce, by kursujące przez stolicę pociągi Kolei Mazowieckich oznakować tak jak Szybką Kolej Miejską. Np. do Piaseczna i Zalesia Górnego jeździłaby linia S21, do Falenicy i Otwocka linia S11 a do Ożarowa Maz. i Płochocina S20. Takie oznaczenia znalazłyby się nie tylko na rozkładach, ale także na pociągach. Miałyby zostać umieszczone na tablicy obok nazwy stacji docelowej. Żeby trasy obsługiwane przez Koleje Mazowieckie odróżnić od linii Szybkiej Kolei Miejskiej, te pierwsze oznakowane byłyby numeracją dwucyfrową. - W legendzie pod schematami trzeba będzie wyraźne zaznaczyć, że na tych liniach obowiązują tylko bilety okresowe Zarządu Transportu Miejskiego. Mamy jednak nadzieję, że z czasem będzie można tam korzystać także z biletów jednorazowych - dodaje Bartłomiej Kozek.

Zieloni proponują także, by na stacjach i w pociągach znalazły się wyraźne informacje o możliwych przesiadkach do tramwajów i autobusów. W wielu rejonach trzeba by także poprawić dojazd autobusami do stacji kolejowych. Według Kozka nowy system informacji w pociągach ułatwiłby życie nie tylko samym mieszkańcom Warszawy i okolic, ale także przyjezdnym. Dzięki temu wiele osób przesiadłoby się do kolei z samochodów.
Co na to urzędnicy? - Każdy pomysł, który usprawniłyby informowanie podróżnych, jest wart rozważenia. Przeanalizujemy te propozycje - mówi Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

W Kolejach Mazowieckich odpowiadają w podobnym tonie. - Rozważymy to - mówi Donata Nowakowska, rzeczniczka kolejowej spółki. Zieloni liczą, że szybko dostaną odpowiedź w sprawie swojej propozycji.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy