Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Zwolnienia w PKP Cargo

Grzegorz Gibas, Polskie Radio Szczecin,

dodane przez hubertdz

Ponad dwustu pracowników może stracić prace w Zachodniopomorskim Zakładzie PKP Cargo. Rozmowy trwają.
Zwolnienia już się rozpoczęły. PKP Cargo nie ma pieniędzy na pozakodeksowe odprawy z pracy. Dlatego zwalnia po kilkanaście osób, aby uniknąć tzw. zwolnień grupowych. Związkowcy z PKP Cargo mówią, że do restrukturyzacji firmy potrzebne są pieniądze z budżetu państwa.

Narodowy przewoźnik kolejowy upada, tymczasem przedstawiciele niemieckich kolei zajmują budynek tzw. Pentagonu w Szczecinie, gdzie mieściła się kiedyś Okręgowa Dyrekcja Polskich Kolei Państwowych.

Przewodnicząca Solidarności w PKP Cargo Danuta Drąg potwierdza, że pierwsze zwolnienia w spółce już się rozpoczęły. - 200-220 osób jest do zwolnienia w zakładzie. Pracownicy będą zwalniani co kilka miesięcy - mówi Danuta Drąg.

29 kwietnia pracownicy PKP Cargo zapowiadają pikietę pod Ministerstwem Infrastruktury. Związkowcy chcą, aby ciężar odpraw dla zwalnianych pracowników wziął na siebie budżet państwa.

PKP Cargo w zachodniopomorskim zatrudniało 2050 osób. Szacuje się, że firma w tym roku przyniesie pół miliarda złotych strat. PKP Cargo zwalnia pracowników, ponieważ drastycznie spadły przewozy towarowe koleją.

źródło: Polskie Radio Szczecin

20 komentarzy