Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju kolej

LHS Sławków: TIRY na TORACH PKP LHS

LHS,

dodane przez margor; zmodyfikowane

Promocyjny przejazd pociągu transportu kombinowanego "Jarosław" w relacji Kijów - Sławków - Kijów odbył się 29 marca br. Pociąg przyjechał z Ukrainy do stacji Hrubieszów LHS wg rozkładu jazdy o godzinie 10.50 czasu polskiego.
Na specjalnych platformach kolejowych transportowanych było 15 załadowanych samochodów. W czasie postoju na stacji granicznej Hrubieszów LHS odbyły się wszystkie czynności graniczno - celne.

Obsługę spedycyjną pociągu po stronie ukraińskiej zapewniło Ukraińskie Centrum Serwisu Transportowego „LISKI” w Kijowie, natomiast na terytorium RP – Centrum Zaopatrzenia Hutnictwa S.A. Oddział Euroterminal w Sławkowie. Kursujący wg stałego rozkładu jazdy od kwietnia 2003 r. pociąg „Jarosław” po dwóch latach został zawieszony w kursowaniu z przyczyn ekonomicznych.

Promocyjny kurs pociągu jest wynikiem prac nad ponownym jego uruchomieniem i realizacją projektu „tiry na tory” przez stronę ukraińską i polską. Spółka PKP LHS jest przygotowana technicznie do przewozu samochodów TIR.

Transport kombinowany, do którego należą przewozy tirów jako przyjazny środowisku jest wspierany i rozwijany w krajach Europy Zachodniej. Głównymi zaletami takiego transportu jest poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz ochrona środowiska. W Polsce przewozy kombinowane stanowią zaledwie 1,5 proc. przewozów kolejowych, gdy w większości krajów Europy Zachodniej średnio kilkanaście procent.

źródło: www.lhs.com.pl

brak komentarzy