Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Radom: Kolejne podejście do modernizacji dworca

Agnieszka Kępka, Gazeta Wyborcza,

dodane przez kasiek007

Przetarg na projektanta i wykonawcę remontu w drugiej połowie tego roku, rozpoczęcie prac już na przełomie 2009 i 2010 r., zakończenie dwa lat później - PKP planuje remont radomskiego dworca w dość ekspresowym tempie.
Po ostatnim falstarcie, którego przyczyną był nierzetelny wykonawca projektu (zanim powstał projekt architekt po prostu zniknął, zostawiając kolejarzy na lodzie), PKP bierze się ostro to roboty. Jak informuje Barbara Leszczyńska z biura marketingu i komunikacji społecznej PKP SA w drugim półroczu 2009 r. ma być ogłoszony przetarg na projektanta modernizacji dworca oraz na wykonawcę prac.

Czy wystarczy kilka miesięcy, by rozstrzygnąć dwa spore przetargi i czy architekci zdążą z projektem do przełomu 2009 i 2010 r., kiedy to zaplanowano rozpoczęcie prac? - Będziemy chcieli ogłaszać przetargi w bardzo krótkich odstępach czasu - mówi Barbara Leszczyńska.
Planowany koniec robót to przełom 2011 i 2012 r., koszt - kilkanaście mln zł. Co ma być zrobione? Naprawiony będzie dach dworca, wymieniona stolarka okienna i drzwiowa. - Odtworzona zostanie zabytkowa elewacja. Wygląd budynku ma być maksymalnie zbliżony do stanu pierwotnego. O szczegółach zdecyduje konserwator zabytków, bo - jak wiadomo - główny budynek radomskiego dworca jest zabytkowy - informuje Barbara Leszczyńska.

Wyremontowane i zmodernizowane zostanie także wnętrze dworca. Położne będą nowe instalacje, m.in. przeciwpożarowa, wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania. Zmodernizowane zostaną sanitariaty.

Dworzec stanie się wreszcie bardziej przyjazny dla niepełnosprawnych i matek z dziećmi. Pierwsze piętro będzie dostępne dla osób na wózkach, a dla matek z dziećmi przygotowane zostanie specjalne pomieszczenie, gdzie spokojnie będzie można, np. przewinąć malucha. Będzie też pomieszczenie na potrzeby medyczne i informacji.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona