Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Poznań: PKP szykuje poznańskie dworce na Euro

leh, Gazeta Wyborcza,

dodane przez kasiek007

Kolejarze planują do 2012 r. nie tylko wybudować w Poznaniu wielkie Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w miejscu dworca głównego, ale i wyremontować pozostałe dworce w mieście.
PKP podtrzymują swoją obietnicę: do Mistrzostw Europy w 2012 r. ma powstać w Poznaniu Zintegrowane Centrum Komunikacyjne. Projekt ten zawiera zarówno nowy dworzec kolejowy oraz obiekty handlowe i biurowe. W ZCK ma się też znaleźć miejsce na terminal autobusowy. - Ale to nie będzie dworzec autobusowy, a tylko miejsce, gdzie mogą podjechać autobusy i zabrać pasażerów - zastrzega Roman Biniszkiewicz, dyrektor oddziału gospodarowania nieruchomościami PKP SA w Poznaniu.

Inwestorem ma być wybrana w rokowaniach firma, która wybuduje nowy dworzec za własne pieniądze. Do połowy roku PKP wybierze jedną z pośród trzech firm, z którymi aktualnie toczy negocjacje. I to ona już na początku przyszłego roku będzie mogła zabrać się za budowę.
To jednak nie koniec planów kolejarzy na Euro. PKP chcą bowiem do 2012 r. wyremontować pozostałe poznańskie dworce. Być może zostanie też odnowiony zabytkowy Dworzec Letni.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona