Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Bydgoszcz: Taniej dojedziemy pociągiem do Torunia

ka, Gazeta Wyborcza,

dodane przez kasiek007

Od 1 maja Przewozy Regionalne obniżają ceny biletów aglomeracyjnych na trasie Bydgoszcz - Toruń w pociągach osobowych. Kolejarze liczą, że skuszą tym większą liczbę pasażerów.
Obniżka będzie znaczna. Bilet normalny tylko na pociąg będzie kosztował 7,5 zł, a nie 10 zł jak teraz. Stanieją też bilety łączone na kolej i komunikację miejską. Za podróż do Torunia oraz godzinny przejazd autobusami i tramwajami w tym mieście zapłacimy 8 zł (zamiast 10,5 zł), a za pociąg i komunikację w obu miastach 10 zł (a nie 12,5 zł).

- Robiliśmy badania, z których wynika, że bilety miesięczne sprzedają się na satysfakcjonującym poziomie, natomiast jednorazowe dużo gorzej. Mamy nadzieję, że dzięki obniżeniu cen nasza oferta stanie się jeszcze atrakcyjniejsza i doprowadzi do zwiększania liczby pasażerów - wyjaśnia Tomasz Moraczewski, dyrektor ds. handlowych Przewozów Regionalnych.
Po obniżce podróż koleją do naszych sąsiadów będzie tańsza niż autobusem Komfortbus (w nim bilet kosztuje 9,5 zł). Między Bydgoszczą a Toruniem kursuje 15 par pociągów.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona